Premijera dečije muzičke predstave „Na slovo, na slovo“ biće održana 27. septembra na Velikoj sceni mts Dvorane, kazali su u susretu sa medijima tokom probe protagonisti ovog komada.

Reditelj Ivan Jevtović izjavio je da je početna ideja za predstavu nastala od profesora Ljubiše Jovanovića, dirigenta Dečije filharmonije, sa kojim je sarađivao kroz rad sa tim orkestrom.

Deca – glumci predvođeni Jevtovićem, glumicom Radovanović i pevačicom Podrumac, počeli su probe za muzičko – scenski spektakl.

Pored termina koji je zakazan za 19 sati, zbog velikog interesovanja publike, organizatori su omogućili još jedan termin – pretpremijeru od 16:30 časova. Kako je ranije istaknuto, fondacija „Deca deci“, u saradnji sa mts Dvoranom i naslednicima Duška Radovića i Miodraga Ilića Belog, pripremili su ovu predstavu kao novu interpretaciju vanvremenske emisije za decu „Na slovo, na slovo“.