Od 11. aprila Srbijagas će početi da primenjuje novi cenovnik za kućni gasni priključak, saopšteno je iz Srbijagasa. Nova cena iznosiće 980 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Srbijagas je odluku o korekciji cene priključka doneo usled značajnih promena cena opreme i radova na tržištu. Dosadašnji rast cena materijala, opreme, izvođenja radova i mnogih drugih troškova, finansirali smo na teret sopstvenih sredstava, međutim u uslovima u kojima trenutno poslujemo, suočeni smo sa brojnim izazovima na tržištu energenata, pa je korekcija cene priključka na gasnu mrežu bilo jedino i neminovno rešenje, navode iz Srbijagasa.

Za sve buduće potrošače gasa, napominje se, i dalje je ostavljena mogućnost plaćanja troška priključenja na 36 jednakih mesečnih rata, beskamatno, s tim što iznos PDV-a, koji ulazi u novu cenu od 980 EURu dinarskoj protivvrednosti, kupac plaća avansno.

Rok za završetak radova na izgradnji tipskog gasnog priključka i dalje je 90 dana od dana plaćanja prve mesečne rate troškova za priključenje, navode iz ovog preduzeća.