Reagovanje na zločine u OŠ “Vladislav Ribnikar”, Duboni i Malom Orašju je jedan od najgorih i najvećih poraza našeg društva, rekao je danas novinar Veran Matić, dodajući da je napravljeno mnogo grešaka i da nije bilo konzistentne reakcije institucija.

Veran Matić je na tribini “Na kafi sa psihologom”, u organizaciji Hemofarm fondacije, kazao da nikada neće prestati društvena trauma izazvana događajima u maju 2023. godine.

Psiholog Tamara Dažmonja Ignjatović rekla je da se ne može reći da smo tu situaciju svi doživeli na isti način, a da su najpogođenije bile porodice, kao i preživele žrtve, koje su ranjene.

Aktivista Igor Jurić rekao je da “naše društvo mnogo lakše podnosi nesrećne ljude” i da je hrabrost biti srećan, ali da se ne bi saglasio da nema empatije.

Tribine „Na kafi sa psihologom“ organizuje Hemofarm fondacija u partnerstvu sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Beogradu i Art komunom Dorćol Platz i deo su kampanje za borbu protiv depresije i stigme – „Nesalomivi„.