Zrenjaninska opozicija došla je do informacija da se protiv predsednika Skupštine grada Zrenjanina Čedomira Janjića vodi istraga zbog neraspisivanja izbora za savete mesnih zajednica. Kako ističu, očekuju podizanje optužnice protiv Janjića.
Informacija da Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu vodi istragu protiv predsednice Skupštine grada Novog Sada, zbog neraspisivanja izbora za savete mesnih zajednica, dobra je vest za sve građane Srbije.
Zrenjaninska opozicija došla je do informacija da se isti postupak vodi i protiv predsednika Skupštine grada Zrenjanina Čedomira Janjića, koji već godinu dana odbija da raspiše izbore za savete MZ, te na taj način krši Ustav, Zakon o lokalnoj samoupravi i Odluku o mesnim zajednicama grada Zrenjanina. Janjić je svojim postupcima u potpuno nezakonit položaj stavio više od 20 mesnih zajednica i praktično uništio sistem mesne samouprave u gradu.
„Imamo nezvanične informacije da tužilaštvo sprovodi istražne radnje, ali očekujemo da se taj proces ubrza. Bude li sve ovo potrajalo, mesne zajednice u Zrenjaninu će i definitivno staviti katanac na bravu. Sa pažnjom pratimo rad Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu i očekujemo konačno podizanje optužnice protiv Janjića. On mora da odgovara jer je izdao poverenje građana“, poručuju iz Demokratske stranke, Lige socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani, Narodnog pokreta Srbije, Srbija centra, i Pokreta slobodnih građana.



































































