Predsednik stranke slobode i pravde Dragan Đilas govorio je u emisiji „Bez ustručavanja“ o programu stranke, koji nosi naziv „Srbija posle Vučića“. On je naglasio da je Srbiji neophodan potpuni reset, kao i da ćemo i mi sami morati da se menjamo.

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas nedavno je predstavio program stranke pod nazivom „Srbija posle Vučića“, koji predviđa mere za prvih 24 sata, prvih 7 dana, prvih 30 dana i 100 dana nakon promene vlasti. Taj program podrazumeva, između ostalog i zamrzavanje medijskih ugovora sa tabloidima i nova pravila za državno oglašavaje, vandreni inspekcijski nadzor nad najvećim infrastrukturnim projekatima te popis svih v.d. imenovanja i zaposlenih sa privremenim ugovorima nakon 7 dana od smene vlasti.

Program Stranke slobode i pravde „Srbija posle Vučića“ predstavlja plan za oslobađanje zarobljene države, koji u roku od 24h od smene vlasti podrazumeva start reformi, u roku od 7 dana presek stanja, nakon 30 dana početak nove države i nakon 100 dana zaključavanje promena. Iz SSP-a ističu da se ovim programom u roku od 100 dana svim građanima Srbije, međunarodnim partnerima i privrednicima šalje signal da je država promenila svoj pravac. „Zatim transparentno donosimo zakone kojima se sistem oslobađa partijskih stega – slobodni i pošteni izbori, slobodni i odgovorni mediji, efikasna državna administracija u službi građana, javni sektor po meri čoveka i temelji jake domaće privrede. Kraj zarobljene države“, poručuju iz Stranke slobode i pravde.