Draža Petrović: Satira Domanovića i Nušića će nedostajati našem društvu

0
207

Glavni i odgovorni urednik lista Danas Draža Petrović rekao je da će satira Radoja Domanovića i Branislava Nušića nedostajati našem društvu ali i da je ona i dalje aktuelna.

Pre više od jednog veka satira je bila jedno od oružja u javnosti  kojima se ukazivalo na nečiju zloupotrebu vlasti, na odluke koje su nanosile štetu narodu ili  na uzurpaciju vlasti. Koliko današnjoj Srbiji nedostaju satiričari kao što su Radoje Domanović ili Branislav Nušić pitali smo glavnog i odgovornog urednika lista Danas, Dražu Petrovića.

Satira u srpskom društvu jedina je od zamena za nepostojeću kritičku javnost. Kako je objasnio dr Ratko Božović satira je kritičko razobličavanje mračne stvarnosti koja je politizovana i koja je u  lažomaniji političkih protagonista. Prema tome, satira je prema dr Božoviću, ona druga strana bunta ili strana građanskog otopora ili građanske gerile ili duhovnosti ili duha koji ne pristaje na laži i prevare.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here