Zamenik predsednika Privredne komore Srbije (PKS) Mihailo Vesović izjavio je da Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) za kompanije iz Srbije mogu postati jedna od boljih destinacija za ulaganje, zbog čega je PKS organizovala radionicu sa ciljem da se spskim firmama predstave investicione mogućnosti i poslovna klima u toj zemlji.
„Dosadašnja saradnja je bila dominantnio usmerena na priliv direktnih stranih investicija iz UAE ka Sbiji, ali danas se otvaraju nove mogućnosti za dalje proširenje saradnje i usmeravanje srpskih investicija ka tržištu UAE. Talas investicija koji je išao iz UAE može da ima i obrnutu stranu“, kazao je zamenik predsednika Privredne komore Srbije (PKS) Mihailo Vesović na radionici „UAE – idealna destinacija za investicije“ koju je PKS priredila sa ambasadom UAE u Srbiji.
Ambasador UAE u Srbiji Ahmed al Menhali (Ahmed Almenhali) naveo je da je radionica organizovana sa željom da se pruži sveobuhvatan pregled o UAE kao atraktivnoj destinaciji za ulaganje i poslovanje.
Prilikom predstavljanja mogućnosti poslovanja u UAE, rečeno je da je 2023. godine po bruto domaćem proizvodu ta zemlja bila četvrta u regionu Bliskog istoka, nakon Turske, Saudijske Arabije i Izraela, ali i da je po privlačenju grinfild investicija bila druga u svetu, nakon SAD. UAE su 2023. bili prvi na Bliskom istoku po konkurentnosti privrede, a sedmi na svetu, ali prvi u regionu po privlačenju talenata i i visokoobrazovane radne snage, dok su državni fondovi UAE upravljali sa dva triliona dolara. Projektovani rast UAE za ovu godinu je 6,2 odsto.