Vaterpolisti su u Španiji osvojili četvrtu uzastopnu titulu evropskog prvaka, i po ustaljenom običaju svečano su dočekani na balkonu Narodne skupštine uz sve pohvale i počasti koje im pripadaju. Da li našI delfini zaslužuju veće nagrade od države i da li zavređuju više pažnje i poštovanja u odnosu na fudbalere, s obzirom na neverovatne uspehe koje postižu poslednjih godina, pogledajte u anketi.
Nekada su fudbaleri važili za najpopularnije sportiste, košarkaši i odbojkaši za najobrazovanije, dok su ostali sportisti bili podjednako rangirani kod devojaka. Danas, fudbalere na tronu su zamenili vaterpolisti.“ Delfini“ su primat nad “ Orlovima“ preuzeli sasvim zasluženo. Slika na terenu , onom sportskom, je sasvim drugačija i tu nema nedoumica. Vaterpolisti su nas takoreći razmazili i sa svakog takmičenja nam donose medalje, i to najčeće, one najsjajnije, zlatne. Tako je bilo i ovog puta, u Španiji na poslednjem Evropskom šampionatu. Snažnom , borbenom i srčanom igrom do samog kraja srpski vaterpolisti su , sasvim zasluženo, osvojili 4. uzastopnu titulu evropskog šampiona. Oni su postavili domaći zadatak svim budućim generacijama, ne samo u vaterpolu, nego i svim drugim sportovima. Da li vaterpolisti zaslužuju veću pomoć i podršku države u odnosu na fudbalere, pitali smo zrenjanice.
Država je pred polazak na Svetsko prvenstvo u Rusiji ,našim fudbalerima za osvojeno ( nerealno) prvo mesto , obećala nagradu od 10 miliona evra, dok će vaterpolistima koji su Srbiji doneli zlatna odličja biti isplaćeno po 20.000 evra. Da li vlasnici najskupljih automobila, milioneri, ili manekeni u štucnama, mogu svoje fudbalsko umeće i slavu, ali i patriotizam da preispitaju? Srbija, zemlja bez izlaska na more, ima svoje heroje, delfine i momke koji zarađuju 1000 puta manje para od pomenutih fudbalera , imaju i veliko sportsko srce , a ako se vratimo na početak priče, bolji su žargonski rečeno frajeri, šmekeri i gospoda od svih.