Dragan Petrović – Položaj žena treba poboljšati u praksi

0
183

Po zakonu žene su ravnopravne, ali njihov položaj treba poboljšati u praksi, rekao je naučni savetnik Dragan Petrović.

Treći „Samit žena lidera”, na kome je učestvovalo  više od 200 poslovnih žena iz regiona, održan je 2. i 3. juna na Fruškoj gori. Tema ovogodišnjeg Samita inspirisana je inovacijama koje menjaju svet. Osnivač samita Danijela Golić rekla je da je ovogodišnji događaj bio prilika da se žene u biznisu upoznaju sa najnovijim trendovima u poslovanju, pronađu inspiraciju za svoje nove poduhvate i na tom putu međusobno povežu. Naučnog savetnika Dragana Petrovića smo pitali kakav je položaj žena u našem društvu i šta možemo da učinimo da najzad postanu u svemu ravnopravne.

Treći po redu „Samit žena lidera“ sa  temom “Future is Now” održan je na Fruškog Gori. Samit je svečano otvorila Jelena Milenković – Orlić, pomoćnica ministra za turizam u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija rečima: „Žene su nebrojeno puta dokazale da njihove liderske kompetencije vrede na tržištu rada, ali je rodni jaz i dalje prisutan u svim društvenim segmentima, pa i u poslovnom svetu. Stopa zaposlenosti žena manja je od stope zaposlenosti muškaraca, a među osnivačima preduzeća je samo 31% preduzetnica-osnivačica u našoj zemlji. Zbog toga je održavanje događaja kao što je ovaj, koji ima za cilj osnaživanje i žena iz sveta biznisa, veoma važan zarad razmene iskustva, međusobne inspiracije i novih ideja za razvoj rodne ravnopravnosti u našem društvu“.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here